Kaj Rietberg

Lelijke websites en meer onderwijs tijd

Tja, ik zal er eerlijk voor uitkomen, webdesign is niet mijn vakgebied, maar ik heb er wel een mening over. Deze mening is gebaseerd op mijn ervaring van de laatste jaren waarin ik websites gebouwd heb met WordPress en CSS. Hierbij heb ik geprobeerd websites te designen maar merkte al snel dat dit niet mijn ding was. Hierop ben ik verder gegaan met webontwikkeling met HTML, CSS en WordPress. Afgelopen jaar merkte ik dat het erg veel tijd kost om een goede website af te leveren. Het is veel werk en doordat het niet van origine mijn vakgebied is kostte het mij veel tijd. En dat was tijd die ik te weinig had. Hierdoor maakte ik de beslissing om weer meer tijd te besteden aan mijn onderwijswerk en werk ik weer 4 dagen (was 3 dagen) als leerkracht. Daarnaast nog steeds als webredacteur voor het speciaal onderwijs bij Kennisnet.

Het bouwen van goede websites is een vak apart. Om er voor te zorgen dat de klant een echt goede site krijgt moet je als web ontwikkelaar veel tijd besteden aan leren. Nieuwe ontwikkelingen leren, zoals CSS3. Het is niet iets wat je er even bij doet. Hierdoor zijn goede websites ook niet goedkoop. Als klant moet je er ook voor betalen, maar je mag dan ook een goede website verwachten, een website die goed scoort in Google, een website die gemakkelijk te bedienen is door de klant.

Voor WordPress en CSS vragen blijf ik beschikbaar, het bouwen van websites zal ik een stuk minder gaan doen.


Kaj Rietberg is  Leerkracht speciaal onderwijs en webredacteur voor het Speciaal Onderwijs bij Kennisnet. Hij schrijft over ontwikkelingen op het gebied van ict als ondersteuning bij het leren. Kaj is in te huren voor presentaties over de inzet van ict als ondersteuning bij het leren (=Assistive Technology).


Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.

Leave a Reply